Ruszają nowe połączenia ŚKP

 

W związku z rezygnacją jednego z prywatnych przewoźników obsługującego miejscowość Michałów i zawieszeniem przez innego przewoźnika kursów przez Kulin, Średzka Komunikacja Publiczna, w porozumieniu z Burmistrzem Adamem Rucińskim, uruchamia od 1 sierpnia linię nr 7  na trasie Środa Śl.-Ciechów-Cesarzowice-Kulin-Rakoszyce-Kulin-Cesarzowice-Michałów-Cesarzowice-Ciechów-Chwalimierz–Środa Śl.

Jak informuje prezes gminnej Spółki ŚKP Jaromir Stawirej – W chwili obecnej, przed zakupem 7 kolejnych autobusów, Średzka Komunikacja Publiczna może zaproponować mieszkańcom południowej części Gminy Środa Śląska kursy dwa dziennie tam tj. rano i w południe w okresie od początku sierpnia do końca września. Natomiast od października planujemy uruchomić wszystkie linie w południowej części naszej gminy. Również od 1 sierpnia zgodnie z planem etapowego rozwoju połączeń autobusowych Spółka ŚKP uruchamia linię nr 5 na trasie Środa Śląska DA- podstrefa LSSE Komorniki – podstrefa LSSE Święte – Środa Śląska DA.

– Linia nr 5 to wyjście naprzeciw zakładom w podstrefach LSSE i ich pracownikom. Rozkład czasowy linii nr 5 będzie dostosowany do zmian w zakładach pracy. Linia nr 5 będzie kursować na w/w trasie od niedzieli (zmiana 22:00) do piątku (zmiana 22:00) z wyjątkiem dni, w których zakłady nie będą pracować – mówi Arkadiusz Gruszczyński, główny dyspozytor ŚKP.

Przejazd na wyżej wymienionej trasie linii nr 5 do podstrefy LSSE Komorniki to koszt biletu jednorazowego w kwotach 1,50 zł (ulgowy) i 3,00zł (normalny), zaś do podstrefy LSSE Święte w wysokości  2,00 zł (ulgowy) i 4,00zł (normalny). Zachęcamy mieszkańców do zakupu biletów okresowych 30-dniowych w cenie 33-44 zł (ulgowe) oraz 66-88 zł (normalne)  oraz 90-dniowych w cenie 83-110 zł (ulgowe) oraz 166-220 zł (normalne).

Kolejne zmiany w rozkładzie autobusów ŚKP, wymusiła przebudowa 1,5 km odcinka drogi gminnej Juszczyn – Wojczyce,  Dlatego też  od 1 sierpnia ŚKP wprowadza na linii nr 6, linie zastępczą nr 6A na trasie Środa Śląska – Komorniki- Juszczyn – Komorniki – Środa Śląska oraz linię zastępczą nr 6B na trasie Środa Śląska – Jugowiec – Kryniczno – Wojczyce – Kryniczno – Jugowiec – Środa Śląska. Zmianie ulegają godziny kursowania przez poszczególne miejscowości.

Nowe rozkład jazdy pasażerowie komunikacji publicznej znajdą  na stronie www Gminy Środa Śląska  i profilu FB Średzkiej Komunikacji Publicznej.