Jeździmy dla was już rok!


31 stycznia 2018 roku… ta data na długo zapisze się w historii Gminy Środa Śląska. Tego dnia oficjalnie została uruchomiona Średzka Komunikacja Publiczna.  Tego dnia też na ulicę Środy Śląskiej wyruszyły pierwsze autobusy. Tabor składał się z 3 autobusów o napędzie elektrycznym marki Ursus Bus , 3 autobusów marki Iveco Urby i 4 wolnobieżnych pojazdów elektrycznych Frugal. Zostały uruchomione linie miejskie: linia A- przez ul. Wrocławską, B- Sikorskiego, C-Tulipanową oraz podmiejskie: linia 1-Szczepanów-Komorniki –Święte-Przedmoście, 2-Szczepanów ,3-Szczepanów-Słup-Kobylniki, 4-Szczepanów-Zakrzów-Brodno-Rzeczyca.

19 lutego ruszyła nowa linia nr 6 relacji: Środa – Juszczyn – Wojczyce – Środa

18 maja ŚKP uruchomiliśmy pierwsze bezpłatne okolicznościowe przewozy dla mieszkańców gminy, a zaczęło się od koncertu Dody J

5 czerwca Średzka Komunikacja uruchomiła swój serwis internetowy www.komunikacja.srodaslaska.pl, gdzie mogą Państwo znaleźć aktualne rozkłady jazdy.

29 lipca wprowadzenie kolejnych dwóch linii.  Linia 5 jeździ w dni robocze i niedziele na tzw. Strefę ekonomiczną , linia 7 do Rakoszyc przez Ciechów-Cesarzowice-Kulin.

13 września zwiększenie naszej floty o kolejne pięć autobusów marki Iveco Urby.

21 września udział ŚKP w dniu bezpłatnej komunikacji miejskiej, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

1 października uruchomienie II etapu. Linia nr 7 zmienia się na 7A i 7B. Linia 8 kursuje przez Chwalimierz –Ciechów-Bukówek-Wrocisławice-Pęczków, 9-Proszków-Ogrodnica, 10-Lipnica-Jastrzębce

25 października mamy kolejne dwa  autobusy Karsany!

31 stycznia 2019… i tak jeździmy już rok! Z tej okazji do obiegu trafiły okolicznościowe bilety do nabycia u kierowców Średzkiej Komunikacji Publicznej oraz w punkcie sprzedaży na dworcu PKS.

W związku z obchodami naszego święta zapraszamy mieszkańców gminy Środa Śląska 31 stycznia od godz. 9.00 na dworzec PKS i do odwiedzenia naszego stoiska. Na zwiedzających będzie czekać słodki poczęstunek oraz gorące napoje. Będzie można również wyrobić „od ręki” bilet okresowy, a dla nowych pasażerów do każdego biletu dołączymy drobny upominek. Wśród naszych stałych klientów, którzy przez cały rok byli z nami kupując bilety okresowy 30 lub 90-dniowe rozlosujemy nagrody rzeczowe. Lista z nr wylosowanych biletów-lista szczęśliwców będzie dostępna na fb.

Dzięki współpracy z mieszkańcami oraz działając w celu utrwalenia pamięci o komunikacji gminnej, jesteśmy otwarci na różne możliwości współpracy-zdjęcia z prywatnych zbiorów . Czasem nawet to wystarczy, aby chociażby symbolicznie utrwalić kolejne lata funkcjonowania Średzkiej Komunikacji Publicznej.